Knihy

 

Autorka publikovala 13 knih žánru fantasy a dva ebooky - 4 kroky jak napsat knihu a Terienina minulost. Všechny knihy jsou dostupné v tištěné i elektronické podobě. K sehnání by měly být v kamenných knihkupectví i e-shopech, ale především k objednání přímo u autorky s podpisem a věnováním. 

Tituly Volání sirény - Pomsta, Křišťály moci - Zrada temného elfa, Křišťály moci - Hněv pána ohně a Věž zkázy jsou prozatím vyprodané. Můžete si je ale zakoupit u autorky v podobě ebooku. 

Volání sirény - Prokletí

Počet stran: 280

Pořadí v edici: 1

Věk: YOUNG ADULTS

Rok vydání: 2014

PŘEKONÁ PRAVÁ LÁSKA STALETÍ, SMRTÍCÍ NENÁVIST A DÁVNÉ PROKLETÍ?

Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.
Cestu jí však zkříží Derren. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Jeho odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?

Profil na CBDB

 

"Jsem tvá, tvá
Ve vlnách zakletá..."


 
Volání sirény - Pomsta

Počet stran: 360

Pořadí v edici: 2

Věk: YOUNG ADULTS

Rok vydání: 2015

VOLÁNÍ SIRÉNY SI ŽÁDÁ ODPLATU. NOEL SE ZAPLÉTÁ DO TAJEMSTVÍ STALÉ ZRADY A NENÁVISTI. 

 

Vydržela pravá láska staletí a překonala nenávist, nebo se změnila v touhu po pomstě?

Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muži. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval a kterému Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá?
Dívka se začne zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti a brzy zjišťuje, že jí jde o život. Vše se ještě zkomplikuje, když poznává strýcovu přítelkyni Larissu – skutečnou sirénu.

„Má láska k ní a má nenávist k ní jsou tak záhadně propleteny, že ji sotva mohu vidět. Nikdy nevím, kdo je kdo. Ona je mnou a já jsem jí a my obě jsme jeden celek.“

 - Jong Erica

Profil na CBDB


 

 
Syn pekel - Vlčí krev

Počet stran: 253

Pořadí v edici: 1

Věk: YOUNG ADULTS

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.

Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.

Profil na CBDB

 

Pozři ho, sežer ho

ať ti v ústech bije

pospěš,

ať ti na rtech žije

 

Pozři ho, sežer ho

spolkni tu moc!

spoj síly prastaré

ať temnota nastane 

Syn pekel - V moci démonů 

Počet stran: 272

Pořadí v edici: 2

Věk: YOUNG ADULTS

ÚSPĚCH: 1. nejprodávanější kniha pro mládež v žebříčku Arara.cz celých 14 dní!

 Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.

Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?

Profil na CBDB


"Kniha zaujme především skvěle vykreslenými hlavními hrdiny, kteří vždy umí překvapit. Burdové se podařilo splést jejich příběhy tak, aby žádný nevedl do ztracena a všechny se řídily zákony logiky. A romantika? I tu zde najdete, ale opravdu jen decentní špetku. Syn pekel je příjemná, svižná a napínavá oddechovka pro všechny příznivce fantasy."
Pevnost
 

Křišťály moci - Zrada temného elfa 

Počet stran: 296

Věk: 11+

Pořadí v edici: 1

Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Podle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník Bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?

 

Tištěná verze VYPRODANÁ

 

Profil na CBDB 

 
Křišťály moci - Hněv pána ohně 

Počet stran: 280

Věk: 11+

Pořadí v edici: 2

Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano? V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí.
Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět, ale Isgraëlova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů.
Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň. Neilin se musí postavit hrozbě, která dávno neměla existovat. Odhalení, které ji ale nakonec čeká, bude šokující.

 

Profil na CBDB
 

Křišťály moci - Věž zkázy 

Počet stran: 248

Věk: 11+

Pořadí v edici: 3

OCENĚNÍ: 12. nejoblíbenější kniha pro děti roku 2011 - anketa SUK

 

Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar´doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá?

Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt?

 

Profil na CBDB


 

Křišťály moci - Minotaurus 

Počet stran: 296

Věk: 11+

Pořadí v edici: 4

Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, která ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče...

 

Profil na CBDB


 

Poselství jednorožců 
komplet celé trilogie

Počet stran: 696

Věk: 11+

Pořadí v edici: 4

Komplet obsahuje 1. díl Strážci dobra, 2. díl Zrádné hory Dragor a 3. díl Záchrana Lilandgarie

DOSUD PRODÁNO 20 TISÍC VÝTISKŮ!

OCENĚNÍ: Záchrana Liladgarie získala 3. místo Ceny dětí v anketě SUK za nejoblíbenější dětskou knihu 2009

NOMINACE: celá trilogie i autorka nominována na Zlatou knihu 2010

ÚSPĚCH: Strážci dobra se stali 4. nejoblíbenější dětskou knihu v anketě SUK 2008

ZAHRANIČÍ: Celá trilogie byla přeložena do srbštiny a slovenštiny

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!
Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci. Černý čaroděj se však chce zmocnit jednoho z nich a ovládnout celou zemi. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro. Elfská princezna Aranis se musí spojit s nevyzpytatelnými draky, aby temné síly přemohla. Skryté tajemství však ohrožuje i soudržnost záchranné výpravy elfů. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?


 

 
 
Snížkova dobrodružství
Poselství jednorožců 

Počet stran: 150

Věk: 10+

Pořadí v edici: 5

Snížek je kočkoroh. Spokojeně si žije u Veragina, u kterého má zajištěn neomezený přísun jídla a spát může, kdykoli se mu zachce. Se vším je ale konec, když se nechá vlákat do pasti a probudí se zavřený v kleci. Drkotající vůz a nerudný trpaslík ho vezou neznámo kam.

Když Veragin zjistí, že Snížek zmizel, vydává se ho hledat. Během cesty pozoruje, že se v zemi dějí zvláštní věci. Všude mizí kočkorohové a povídá se, že si na nich ve svých hodovních síních pochutnávají trpaslíci. Jenže trpaslíci nikdy neopustili své Měsíční hory. Tak proč právě teď a proč zrovna kočkorozi? 

Zdá se, že se objevilo zlo, které nepochází z této země. Aby ho Veragin zastavil, musí obnovit dávné přátelství s elfy a otevřít tak staré rány a vzpomínky, které měly zůstat zapomenuty. 

Profil na CBDB


 

Terienina minulost

Počet stran: 57

Věk: 13+

Pořadí v edici: 5

Ilustrace  na obálce: Michaela Burdová

Doplňující povídka k sérii Křišťály moci. Vydáno v elektronické podobě. 

Válka skončila. V zemi vládne mír. Ale Terien ho necítí. V jejím srdci je bolest. Dokáže se někdy smířit se smrtí své jediné lásky? Odpovědi hledá ve svých vzpomínkách. Vrací se tak do doby, kdy by ji ani ve snu nenapadlo, že by se mohla zamilovat do otcova válečníka. Strach ale brzy nahradí touha a vzrušení. Láska je ale něco, co se jejímu otci, temnému vládci, příčí. Terien tak ještě netuší, že ji čeká nejtěžší boj v jejím životě.


 

 

FOLLOW ME

  • Google+ Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017 by Michaela Burdová. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now