Prohlédněte si upoutávku

I ten největší hrdina v sobě skrývá zlo...

Autorčiny knihy
 

Hledala jsem knížky, které by moje neteřinky naučily, že čtení je zábava, a narazila jsem na spisovatelku Míšu Burdovou. Koupila jsem její sérii Poselství jednorožců, a protože do svátků, narozenin, vánoc a jiných vhodných příležitostí k předání dárku zbýval ještě nějaký čas, začetla jsem se sama. Nejdřív jen tak letmo, abych zjistila, co to vlastně je, pak pečlivěji a nakonec jsem četla po nocích, abych dočetla, než půjde kniha dál. Číst začaly i neteřinky a já byla nadšená.

Od Míši máme všechny knížky, které jí vyšly. Přiznávám, že jsem všechny přečetla, než jsem je předala dál, a některé se mi vůbec nechtělo pouštět z tlap. Naštěstí jsou neteřinky fajn a knížky mezi námi pořád kolují.

Díky Míše je čtení zábava i pro neteře a za nejlepší důkaz považuju to, že knihu, kterou neteřinka dostala pod stromeček, měla za dva dny přečtenou a mámila na mě další díl.

A moje nejoblíbenější? Opravdu si mám vybírat? Tak si vyberu... Sorgana :D To je bez přemýšlení moje nejvíc oblíbená postava.

Andoriel

Už od mala mám velkou zálibu ve čtení. Začalo to dětskými pohádkami a postupně se přidali další knižní žánry. Mezi mé oblíbené žánry patří detektivní příběhy, dobrodružné, sci-fi a hlavně pak fantasy.

Fantasy knihy mě oslovili hlavně v sedmé třídě na základní škole, kdy jsem si v knihkupectví zakoupil první knihu od Michaely Burdové, a to Křišťály moci – Hněv Pána ohně. Zprvu jsem knihu četl jen namátkově, ale jakmile se začala dějová linie stáčet různými směry, a kniha mi dávala postupně větší smysl, vyvstali různé otázky, na které jsem hledal odpovědi na dalších stranách této úžasné knihy. Postupně mi docházelo že tomu něco chybí, a bylo to tím, že jsem začal číst druhý díl této úžasné knižní řady. Po přečtení knihy, kdy jsem věděl část příběhu, a prožil ty úžasné chvíle napětí, chtěl jsem těchto chvil více. Dokoupil jsem si postupně ostatní díly Křišťálů moci a započla velká honba Neilin a Awrixela za křišťáli moci. Postupné získávání těchto křišťálů doplňovali mnohá úskalí, které museli zdolat hlavní hrdinové a vyrovnat se se smrtí blízkých i daru od smrti samotné. Celkový závěr je úžasný a propracovaný. Celý tento příběh mě mnoho nadchl. Krásně popsaná je vzpomínka na Terien a Sorgana v e-knize Terienina Minulost.

Po této úžasné zkušenosti jsem si zakoupil omnibus Poselství jednorožců a pln očekávání jsem čekal na další příběh. Už od prvních stránek jsem věděl, že mě tato kniha, složená ze všech tří dílů, vtáhne a nepustí. A tak se i stalo. Seznamování Aranis, Veragina a chrabrého Snížka bylo velmi úsměvné.

Ruda Sekal

"Pamatuji si, když mi mamka koupila první díl Křišťálů moci. Nejdřív jsem tu knížku nechtěla číst, ale jakmile jsem začala už nešlo přestat a na každý další díl jsem byla strašně natěšená. A ani další série jako Syn pekel, Poselství jednorožců a Volání sirény nebyly výjimkou. Ty knížky jsou prostě jako droga, ale rozhodně zdraví prospívající."

Anna Janská

SYN PEKEL

Temněji podbarvená fantasy s nádechem Tolkiena. To je Syn pekel! Moc se mi v knížkce líbily obrázky na konci od samotné autorky! Je hezké vidět, jak si představuje samotné hrdiny :). Syna pekel ocení fanoušci vlkodlaků, tvrdé fantasy a dobrodružství z pera Michaely Burdové!

VOLÁNÍ SIRÉNY

Odpočinkové čtení pro čtenáře, které zbožňuji sirény, krásy jižní Anglie, fantasy a návrat do minulosti! Knížku jsem měla přečtenou za dva dny!

Kristýna Hervertová

FOLLOW ME

  • Google+ Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017 by Michaela Burdová. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now